Igor Brezovar. Velká jízda začíná

Tohle je první část Igorova osobitého vyprávění o tom, jak na motorce objel svět. V sedle motorky najel celkem půl milionu kilometrů, navštívil šest kontinentů. A tím si splnil svůj dětský sen. Velká jízda začíná už v jeho šestnácti letech, kdy se coby bezstarostný kluk vydává na první prázdninovou cestu po Evropě.

Jako milovník života, motocyklů a žen během následujících let opouští hranice Evropy a vydává se do nového, neznámého světa. Setkává se s asijskou pohostinností, muslimským světem, naprosto odlišnými zvyky a kulturami. V Africe pocítí na vlastní kůži vstřícnost a bezprostřední radost ze života, ale i šílenost tamní byrokracie, chudobu a zmar. A v Austrálii? Překrásné metropole, národní parky s obřími vodopády, volně žijícími koalami, klokany, ptakopysky a ještě mnohem víc.


Místo popisů toho, co viděl, se zaměřuje na to, co slyšel, s kým se potkal. Diskutuje s každým, kdo chce mluvit, třebaže vyznává jinou víru a náboženství, má odlišnou barvu pleti nebo politické názory, které se neslučují s jeho vlastními. Dospívá a poznává nejen svět, ale i sebe sama. Jeho příběh stírá předsudky a pomáhá odbourat náš strach z neznámého.

Skladem
Kód: 1
598 Kč
Kategorie: Knížky
Hmotnost: 1.5 kg

Na cestách se ocitá ve vilách milionářů i ve slumech mezi krysami. Vidí a na vlastní kůži pociťuje bohatství i naprostou chudobu.                                                                Potkává lásku i nenávist, dobro i zlo. To vše ho formuje, mění jeho hodnoty a ukazuje další směr.
Nenechte se zmást, velká jízda není jen o polykání kilometrů, je to cesta životem, který přináší veselé i hořké chvíle.                                                                              Budete se smát, klepat si na čelo, při prohlížení fotografií se možná přistihnete, že tiše závidíte, anebo se při čtení opravdicky naštvete.                                                 

Jedno je ale jisté – nudit se s Igorem rozhodně nebudete!

Zpět do obchodu