Knížky

 

Velká jízda pokračuje navazuje na velmi úspěšnou prvotinu slovinského cestovatele žijícího u nás, Igora Brezovara. V první knize Velká jízda začíná jsme se dočetli, jak u malého kluka žijícího v malebné slovinské vesnici Žužemberk vznikla touha cestovat, poznávat a objevovat svět. Pak jsme s ním procestovali kus Evropy, Afriku a Asii, poznávali život a zvyky lidí v exotických končinách… Velká jízda pokračuje navazuje životním příběhem již zkušeného cestovatele, který si plní sen procestovat svět, alespoň jeho „sjízdnou“ část.

Velká jízda začíná je první částí Igorova osobitého vyprávění o tom, jak na motorce objel svět. V sedle motorky najel půl milionu kilometrů, navštívil šest kontinentů. A tím si splnil svůj největší dětský sen projet celý svět. Tím druhým bylo napsat knížku, ve které bude vyprávět vše, co na svých cestách zažil, jak ovlivnily jeho život, kam až jej zavedly a jaké emoce při tom prožíval. Své zkušenosti chtěl předat všem, kteří touží vydat se dál než kolem komína, nebo i na další kontinenty, aby si dokázali představit realitu a náročnost podobných cest. V knize se dozvíte, na co vše si dát pozor, jak a kde shánět potřebné dokumenty, bez nichž se v žádném případě nedostanete dál. Tyto informace jistě oceníte i dnes, ačkoliv Igorovy cesty probíhaly od devadesátých let a situace a poměry v jednotlivých zemích se mezitím mohly změnit. V knížce jsme nastínili i finanční stránku podobných výprav a dozvíte se v ní například, jak komunikovat s lidmi v zemích s odlišnou mentalitou, a že s otevřeným srdcem si získáte i srdce těch ostatních.

A jak jsme začali s Igorem spolupracovat my dva? Zhruba v roce 2020 jsme přemýšleli nad tématem knížky. Měl své rukopisy z cest v „igorštině“ a hledal impuls jak začít. A tak jsme se domluvili, že na knize začneme společně pracovat. Následně do toho vstoupilo Nakladatelství Jota a zhruba na podzim 2021 jsem se intenzivně vrhla do „rozklíčování“ Igorova specifického jazyka, abych text zpracovala do srozumitelnější formy, což bylo zásadní pro knižní podobu díla. Pro mě byla tato práce obrovskou výzvou a hlavně „prvotinou“. Igor si ze mě dělá legraci, že kdybych věděla, jak to bude náročné, nikdy do toho nepůjdu. Není to pravda, ale musím se přiznat, že vzhledem k obrovskému objemu materiálu, nenapodobitelné „igorštině“ a mentalitě Balkánce mi dílo dalo pěkně zabrat!

Jsem si ale jistá, že výsledná forma kterou jsme společnými silami s Igorem a Nakladatelstvím Jota vytvořili pobaví, rozesměje, rozbrečí, naštve, rozšíří vám obzory, vyvolá ve vás představivost, ale PŘEDEVŠÍM zvědavost a zájem co nejdříve vyrazit nádhernou krajinou mezi prosté lidi. Nejdůležitějším poselstvím Igora a jeho knihy je, aby vám všem dodal chuť poznávat svět a přesvědčit se na vlastní oči, že není jen černobílý, jak se někdy zdá.

 

Editorka knih Velká jízda začíná a Velká jízda pokračuje:  Zorka Horká / Motorcycleholic  

 


Cena

598599
1598599
Igor Brezovar. Velká jízda pokračuje
Novinka
598 Kč

Velká jízda pokračuje navazuje na velmi úspěšnou prvotinu slovinského cestovatele žijícího u nás, Igora Brezovara. V první knize Velká jízda začíná jsme se dočetli, jak u malého...

Kód: 54
Igor Brezovar 1 (1)
598 Kč

Tohle je první část Igorova osobitého vyprávění o tom, jak na motorce objel svět. V sedle motorky najel celkem půl milionu kilometrů, navštívil šest kontinentů. A tím si splnil...

Kód: 1
2 položek celkem
Zpět do obchodu